Окрас / довжина шерсті / структура шерсті
- Home
- Окрас / довжина шерсті / структура шерсті
Роль окрасів шерсті та її характеристика у розведенні
Окрас шерсті та структура покриву шерсті часто суттєво впливають на типовий породний вигляд тварини. Деякі асоціації розплідників навіть визнають лише певні варіанти окрасу та/або довжини шерсті і лише відповідні тварини допускаються до розведення це називається(племінним стандартом). Окрас і довжина шерсті часто відіграють важливу роль у прийнятті рішення про придбання нового члена сім’ї.
Генетичні тести можна використовувати для аналізу схильності тварини до певних характеристик шерсті. На основі наявних варіантів можна зробити висновки про можливу появу потомства. Крім того, запит на окрас шерсті в дорослому віці можна зробити вже у віці цуценяти/кошеняти або лошати, навіть якщо за цей час він знову зміниться.
Розмаїття окрасів та візерунків
Незважаючи на те, що ще не вдалося ідентифікувати всі гени, які зумовлюють широке розмаїття окрасів і характеристик шерсті собак, котів і коней, багато характеристик шерсті вже можна дослідити на предмет їх генетичної обумовленості. Наприклад, на додаток до різноманітних тестів на окрас шерсті, також доступні тести на наявність плям, візерунків і маркувань на шерсті, розрідження окрасу, довжину шерсті (коротка або довга шерсть) і текстуру шерсті (гладка, шорстка або кучерява).
Вплив варіантів окрасу на здоров’я
Деякі варіанти впливають не лише на зовнішній вигляд, але й на здоров’я чотирилапих друзів. Зокрема гени, які контролюють розподіл білих візерунків, впливають не лише на пігментацію шерсті, але й на розвиток та формування слухових та зорових сенсорних клітин. У таких випадках розплідники завжди повинні визначати генотип тварини перед розведенням і підбирати відповідного партнера для спарювання, щоб уникнути можливих порушень здоров’я або навіть хворобливого потомства.